Straupes zirgu pasts, Straupes pagasts, Pārgaujas novads, Latvija info@straupestirdzins.lv, info@farmersmarket.lv +371 29464946

Straupes lauku labumu tirdziņš – TIKAI Straupes Zirgu pastā

10.augustā Straupes zirgu pastā – Mazais džeza festivāls

Mazais džeza festivāls piektdien, 10. augustā, plkst. 19.00, Straupes Zirgu pastā.

Jau otro gadu atjaunotā Straupes Zirgu pasta stacija gaidīs džeza mūzikas mīļotājus Mazajā džeza festivālā. Festivāls ir radīts ar mērķi iznest džeza mūziku ārpus lielpilsētām, darīt to tuvāku un saprotamāku. Un Straupes Zirgu pasta stacija ar saviem senajiem mūriem un laukakmens bruģi ir tik piemērota tādam siltam tuvības mirklim ar šo skaisto, nenotveramo un neatkārtojamo mūziku.

Straupes Zirgu pasta stacija ir vienīgā zirgu pasta stacija Latvijā, kura saglabājusies kā vienots ēku komplekss no 18. gadsimta sākuma, kad caur Straupi veda starptautiskas nozīmes zirgu pasta ceļš no Rietumeiropas uz Pēterburgu. Festivāls notiks pasta kompleksa iekšpagalmā, bet lietus gadījumā restaurētajā zirgu stallī. Gan vienā, gan otrā gadījumā ieteicams nodrošināties ar plediem un siltām jakām.

Festivālu atklās Laura Amantova džeza kvartets. Šajā ansamblī apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari. Programmā gan zināmi džeza standartu aranžējumi, gan autorkompozīcijas kvarteta dalībnieku apdarēs. Tā repertuārā skaņdarbi bībopa, blūza, svinga, džezroka stilā. Klausītājiem būs iespēja baudīt gan lielisko ansambļa saspēli, gan iepazīt katra kvarteta mūziķa kā spilgtas muzikālas personības individuālo sniegumu – Lauris Amantovs – trombons, Viktors Ritovs – klavieres, Andris Grunte – kontrabass, Artis Orubs – bungas.

Grupa FunCOOLio, kas jau pagājušajā gadā priecēja klausītājus ar kompozīcijām funk/fusion stilā, šogad uzstāsies kopā ar brīnišķīgo franču saksofonistu Fredu Hormeinu. Grupas daiļrade apvieno 70-to gadu “funk” mūziku ar mūsdienu mūzikas populārajiem elementiem, kurus parasti izmanto dīdžeji un elektroniskās mūzikas producenti. Bet vislabāk šo mūziku raksturo Freds Hormeins intervijā džeza žurnālam jazzin.lv: “Man patīk fanks, jo tā ir mūzika dejošanai. Bet zini ko? Sāksim no paša sākuma. Es neuzskatu sevi par džeza mūziķi. Jā, es spēlēju džezu, bet man liekas, ka mūsdienās laikmetīgais džezs ir pazaudējis savas saknes. Man patīk visa mūzika, kas joprojām paliek «andergraundā», kura ir dzīva, nevis tā, kuru reliģiski jāsēž un jāklausās, baidoties trokšņot. Man patīk džezs tādā veidā, kāds viņš bijis sākumā — kad tas bijis domāts «sliktajiem džekiem», pagrabā, kur varēja pīpēt. Man patīk fanks, jo viņš joprojām šāds arī paliek”. Georgijs Panfilovs – ģitāra, Deniss Gradaļevs – basģitāra, Jurijs Osipovičs – bungas, Vladimirs Tuzovs – Hammond ērģeles un taustiņinstrumenti, specialais viesis: Fred Hormain (Francija) – saksofons

            Diksilends “Sapņu komanda” – Indriķis Veitners – klarnete, Normunds Piesis – trompete, Lauris Amantovs – trombons, Madars Kalniņš – piano, Bruno Priekulis – bandžo, Andris Grunte – kontrabass, Artis Orubs – sitaminstrumenti. Spēlfilmas ”Sapņu komanda 1935” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajām skaņām izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs, kura lielisko veikumu iespējams dzirdēt filmā. Labi iesāktais tiek turpināts. Izveidotas vairākas oriģinālas koncertprogrammas, kurās, paliekot tradicionālajā diksilenda stilistikā, tiek atskaņotas ne tikai tradicionālas džeza tēmas, bet arī mūsdienu popmūzikas hiti jaunās, mūsdienīgās un pārsteidzošās aranžijās.

Mūsu Mazajā džeza festivālā noteikti ir jābūt iespējai klausīties pavisam jaunos, topošos džeza mūziķus – lai vēlāk varētu sekot viņu gaitām, vērotu kā mainās džezs un priecātos par talantīgo jauno paaudzi. Pagājušogad dzirdējām  Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu grupu “Swingtail”, kuras izveidotājs Dagnis Roziņš jau aktīvi iekļāvies džeza koncertdzīvē. Šogad uzstāsies Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentes Annemarijas Moisejas kvartets.

Un noslēgumā džeza mīļotājus iepriecinās DENISS PASHKEVICH kvartets – Deniss Pashkevich (saksofons), Atis Andersons (piano), Andris Grunte (kontrabass), Janis Jaunalksnis (sitaminstrumenti). Bez Denisa Paškeviča vairs nav iedomājams Latvijas džezs, un cerams, arī mūsu festivāls.

Facebooktwitter