Straupes zirgu pasts, Straupes pagasts, Pārgaujas novads, Latvija info@straupestirdzins.lv, info@farmersmarket.lv +371 29464946

Straupes lauku labumu tirdziņš – TIKAI Straupes Zirgu pastā

5.augustā – Latvijas Vīndaru svētki

Turpinām pagājušajā gadā iesākto!

5.augustā notiks Latvijas vīndaru svētki Straupes zirgu pastā no 11:00 līdz 17:00.
Piedāvāsim izbaudīt mūsu vīndaru vīnus un īpašus desertus, par kuriem gādās biedrības Slow Food Straupe lepnums – pavārs, kurš smeļas iedvesmu dabas garšās un izjūtās – Ēriks Dreibants. Izgaršosim austeres, “Aijas kūkas” un citus labumus!
Ēdienu un pavārmākslas eksperte Ilze Jurkāne vadīs pieredzējušu komandu, kas sapāros  visus šos gardumus  – desertus un austeres ar Latvijā ražotu vīnu un ikviena garšas kārpiņas varēs izbaudīt šo salikumu.
Visu to papildinās brīnišķīga mūzika –  Ivara Brīnuma trio.
Ilze Kupče, caur kuras rokām drīz klajā nāks grāmata “50 Latvijas kūkas un Latvijas vīni” iepazīstinās apmeklētājus ar savu ieceri un dos iespēju izgaršot jau paveikto.
Pagājušā gadā Vīndaru svētku laikā tika ielikts vīns, kuru varēs baudīt šogad. Tie, kuri ieradīsies svētkos ar izgājušā gadā iegādāto vīna glāzi un glāžu turētāju, uzrādot tos abus, saņems žetonu, kas ļaus šo īpašo vīnu savā glāzē garšot bez maksas.
Un, protams, lūkojoties perspektīvā, mūsu skaistā kūku cepēja Kitija Dzērve atkal kubulā mīcīs ogas un augļus nākamā gada vīnam. Tāpēc aicinām katru, kuram ir iespēja, nest līdzi kādas ogas vai augļus no saviem dārziem, lai pildītu kubulu ar ogām (plūmēm lūgums izņemt kauliņus, lai tās netraumētu meitenes kājas!)
Pasākumu kopā saturēs un vadīs  žurnāliste un blogere, neatkārtojamā Una Ulme, kura prot radīt īpaši jauku un sirsnīgu noskaņu Vīndaru svētkiem.
Paralēli visu šo laiku darbosies Straupes lauku labumu tirdziņš, kurā vienmēr savus ražojumus piedāvā Slow Food Straupe zemnieki un ražotāji no tuvējās apkārtnes un rokdarbu meistari.

Facebooktwitter