Straupes zirgu pasts, Straupes pagasts, Pārgaujas novads, Latvija info@straupestirdzins.lv, info@farmersmarket.lv +371 29464946

Straupes lauku labumu tirdziņš – TIKAI Straupes Zirgu pastā

20.oktobrī – īpašā Pļavas diena tirdziņā

20.oktobrī  Latvijas Dabas fonda projekts GrassLIFE  un Straupes lauku labumu tirdziņš aicina uz īpašu tirgus dienu “Pļava ienāk tirgū!”. Visas dienas garumā notiks vairākas bezmaksas nodarbes – apmeklētāji tiks cienāti ar pļavas produktiem  pēc šefpavāra Ingmāra Ladiga receptēm, skanēs pļavas skaņas, notiks pļavas  darbnīca, kurā varēs iepazīt pļavas augus, piedalīties aptaujā par pļavas nozīmi un laimēt pļavas balvas loterijā.  Latvijas Dabas fonda projekts GrassLIFE pastāstīs par dabisko pļavu, tās nozīmi un daudzveidību, un aicinās katru izvēlēties savu apņemšanos dabiskās pļavas labā.

Dalība visos pasākumos un degustācijā bez maksas.

=============
Latvijas dabiskās pļavas ir īstas dabas dārgumu krātuves. To lielākā vērtība ir augu sugu daudzveidībā, kas vienā kvadrātmetrā pēc skaita var pārspēt par tropisko mežu. Taču dabiskās pļavas šobrīd ir viena no visvairāk apdraudētajām dzīvotnēm Latvijā – visā mūsu teritorijā ir palicis tikai 0.7% dabisko pļavu un to stāvoklis turpina pasliktināties. Viens no veidiem, kā katrs no mums var palīdzēt pļavai, ir izvēlēties produktus – medu, tēju, gaļu un citus – no pļavai draudzīgajiem tirgotājiem.

Pasākums tiek finansēts ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda atbalstu un ES LIFE programmas finansētā projekta GrassLIFE atbalstu.

 

 

Facebook