Straupes zirgu pasts, Straupes pagasts, Cēsu novads, Latvija [email protected], [email protected] +371 29464946

Slow Food Straupe tirdziņš – TIKAI Straupes Zirgu pastā

Diedzēsim asnus Straupes tirdziņā jau šo svētdien!

Šo svētdien, 19. aprīlī, no plkst. 11 – 15 tradicionālajā Straupes lauku labumu tirdziņā, Plācī, Straupes pagastā, Pārgaujas novadā, notiks “Asnu diedzēšanas darbnīca”.

Straupes lauku labumu tirdziņš, kas darbojas jau septīto gadu, divas reizes mēnesī pulcē gan labākos vietējos zemniekus un mājražotājus, gan prasīgākos pircējus un ir ieguvis atzinību ne tikai no vietējiem, bet arī tuvākiem un tālākiem viesiem. Tirdziņā tiek piedāvāta tradicionāla, sezonāla un pašu audzēta un gatavota pārtika, kā arī mājai un sētai vajadzīgas lietas. Te tiek domāts arī par mazajiem apmeklētājiem, kuri tirgus dienās labā laikā var vērot arī trušus, vistas un aitas ar jēriņiem.

Šīs nedēļas tirdziņš būs īpašs ar to, ka ikviens  – gan liels, gan mazs – tiks aicināts piedalīties īpašā „Asnu diedzēšanas darbnīcā”, kur galvenais mērķis ir izdzīvot asnu pasaulē laišanas brīnumu. Tirdziņā būs iespēja saņemt trauciņu ar zemi un izvēlēties sēklas. Galvenais uzdevums: divu nedēļu laikā līdz nākamajam tirdziņam  aprūpēt un izaudzēt garu un brangu asnu, vai ik dienas lepojoties ar sava asniņa panākumiem tirdziņa Facebook lapā, publicējot tā foto un izmērus, sekojot līdzi arī tam, kā sokas pārējiem „audzētājiem”.

Nākamajā tirdziņā, 3. maijā, notiks „asnu mērīšanās” un apbalvošana. Kā arī būs vispārējs asnu ēšanas pasākums, kad tiks veidoti gan dīgstu salāti, gan zaļie kokteiļi.

19.aprīļa tirdziņa laikā, sadarbībā ar studiju „TASSE FILM”, notiks arī režisores Madaras Dišleres filmas „Paradīze 89” dalībnieču atlase. Filmai, ko paredzēts uzņemt Cēsīs šā gada jūlijā, tiek meklētas galveno lomu atveidotājas meitenes vecumā no 6 līdz 12 gadiem. Pilnmetrāžas spēlfilma “Paradīze 89” būs stāsts par deviņgadīgās Paulas pieaugšanas ceļu laikā, kad Latvijas valsts atgūst otro neatkarību. Filma tiek veidota  ar Nacionālā Kino centra atbalstu programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Šīs programmas mērķis ir aktualizēt Latvijas vēstures, valstiskuma un nacionālās identitātes tēmas, stiprinot visplašākajā auditorijā izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību.

Vairāk informācijas par Straupes laku labumu tirdziņu un „Asnu diedzēšanas darbnīcu” saņemsiet pa tālr. 29464946 vai e-pastu [email protected].

Pieteikšanās un sīkāka informācija par filmas „Paradīze 89” dalībnieču atlasi pa tālr. 26889643 vai e-pastu [email protected].

Kontaktinformācija: 29464946, Rudīte Vasile